nikai has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ted Bundy: Falling for a Killer

Ted Bundy: Falling for a Killer

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Don't

Don't

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
I'm Dead

I'm Dead

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Cost of Living

The Cost of Living

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
My First Time

My First Time

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Locksmiths

Locksmiths

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Thicker Than Water

Thicker Than Water

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Superpower Girl

Superpower Girl

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Lucy's Tale

Lucy's Tale

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Potato Potahto

Potato Potahto

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Model Citizen

Model Citizen

2020
×
★½
Edit this entry  
28
La noria

La noria

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trap

The Trap

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Chris Watts: Confessions of a Killer

Chris Watts: Confessions of a Killer

2020
×
½
Edit this entry  
26
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry