• Moonshot

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Operation Hyacinth

    ★★★★½

  • Zarnitsa

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Son of a Rich

    ★★★★½

  • Moffie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Ice

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • The American War

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★

  • Waru

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Newness

    ★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Slam

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

  • 13th

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Brain on Fire

    ★★★★½

  • Barry

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

  • In the Heart of the Sea

    ★★★

  • The Big Short

  • The Martian

    ★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • 6 Years

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★½

  • The Age of Adaline

    ★★★½

  • Insurgent

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★