• Jackass 4.5

    ★★★★½

  • Thar

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • RAGE

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★½

  • Beast

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Kashmir Files

    ½

  • Jhund

    ★★★★★

  • Love Hostel

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★★

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Phenomenology of Image

    ★★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★½

  • Atrangi Re

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Satyameva Jayate 2

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Shershaah

    ★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Toofaan

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½