• Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Jezebel

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • The Holiday Calendar

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

    ★★½