• Million Dollar Baby

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★½

  • Lost Highway

    ★★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★

  • Monster

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Some Like It Hot

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • A Goofy Movie

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • The Elephant Man

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★