• Under Wraps

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • Malcolm & Marie

  • CODA

    ★★★★½

  • Censor

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Valley Girl

    ★½

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Hillary

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★