• Spiderhead

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Prototype

    ½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½