• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • SHADOW (VR)

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Shadow In My Eye

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • End of Night

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Pelé

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Skifting

    ★★★½

  • Vilde sind

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • The Serpent

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Penultimate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Manifest

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Mole

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Investigation

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Enforcement

    ★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Betty

    ★★★½

  • The Good Traitor

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Viktor on the Moon

    ★★★

  • The Salisbury Poisonings

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The English Game

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★