NiklasKiaer has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Waco

Waco

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
01
Ronaldo

Ronaldo

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Do You Want To Win?

Do You Want To Win?

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Take Us Home: Leeds United

Take Us Home: Leeds United

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The English Game

The English Game

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Four Year Plan

The Four Year Plan

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Mole

The Mole

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Investigation

The Investigation

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Edit this entry  
03
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
The Salisbury Poisonings

The Salisbury Poisonings

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry