• Bombshell

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★½

  • Tag

  • Burning

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Bright

    ½

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Wheelman

    ★★★½

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★

  • Girls Trip

    ½

  • Shimmer Lake

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★½