Nikotinniki has logged 26 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Letzter Kirtag

Letzter Kirtag

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Letzter Kirtag

Letzter Kirtag

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Dredd

Dredd

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry