Sort by

nikrlp has logged 156 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Six Degrees of Separation

Six Degrees of Separation

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Colony

The Colony

1964
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Century of the Self

The Century of the Self

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
19
All Watched Over by Machines of Loving Grace

All Watched Over by Machines of Loving Grace

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Japón

Japón

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Network

Network

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Burial of Kojo

The Burial of Kojo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Babymother

Babymother

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry