Sort by

nikrlp has logged 18 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Super

Super

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
17
King in the Wilderness

King in the Wilderness

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Brother Jordan

My Brother Jordan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry