• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Loser

  • Ölvuð í Öðrum Gír

  • Holes

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Days Without

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

  • Nest

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Beautiful Beings

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★½

  • Jackass Forever

  • Klondike

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Áramótaskaup 2021

  • Blackport

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Odd-Job Men

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Free Men

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Last Stich'n Bitch

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Spagettí (Lauslega byggt á sannri sögu)

  • Alma

    ★½

  • Azor

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • How to be a Classy Tramp

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • Island Living

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

  • Yung Lean: In My Head

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Animalia

  • The Wish