RSS feed for Nilkes
  • Horse Girl

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★½

  • f*ck the love

    ★★½

  • What Happened on September 11

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★½

  • A Score to Settle

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • A Dog's Journey

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Baantjer The beginning

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Dirty John, The Dirty Truth

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • All You Need Is Love

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★★½

  • The Holiday Calendar

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Night Hunter

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★★

  • Social Animals

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Overboard

    ★★★★½

  • Anon

    ★★★½

  • The City and the City

    ★★★★

  • What We Started

    ★★★½

  • Kygo: Live at the Hollywood Bowl

    ★★★

  • The Resistance Banker

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★½

  • Braven

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Taal is zeg maar echt mijn ding

    ★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Christmas Wedding Planner

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • El Camino Christmas

    ★★½

  • The Bookshop

    ★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Avicii: True Stories

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Same Kind of Different as Me

    ★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • I Kill Giants

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★