RSS feed for Nilkes
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
What Happened on September 11

What Happened on September 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★★
Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Baantjer The beginning

Baantjer The beginning

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Taal is zeg maar echt mijn ding

Taal is zeg maar echt mijn ding

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
All You Need Is Love

All You Need Is Love

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Rather Love

Rather Love

2003
×
★★
Edit this entry  
14
Men in the City 2

Men in the City 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Resistance Banker

The Resistance Banker

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Dirty John, The Dirty Truth

Dirty John, The Dirty Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
What We Started

What We Started

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Lucky Ones

The Lucky Ones

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry