• The Boys in the Band

  • Sincerely Louis C.K.

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • Last Christmas

  • Frozen II

  • Klaus

  • Downton Abbey

  • Joker

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • A Rainy Day in New York

  • Anna

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Beanpole

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Tolkien

  • Missing Link

  • Pain and Glory

  • Booksmart

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

  • Then Came You

  • Smallfoot

  • Green Book

  • The Death & Life of John F. Donovan

  • The Nightingale

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Incredibles 2

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Under the Silver Lake

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Cold War

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

  • I Think We're Alone Now

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

    ★★

  • Crooked House

  • Coco

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Thelma

  • Dunkirk

    ½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★½

  • Despicable Me 3

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • My Cousin Rachel

  • The Villainess

    ★★★½

  • Good Time