• Dune

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Boy Erased

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Duck Butter

  • Dude

    ★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★½

  • Midnight Sun

  • Galveston

  • Every Day

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • F*&% the Prom

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • SPF-18

    ½

  • Home Again

    ★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • Darkest Hour

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • The Silent Child

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • One Love Manchester

  • In a Heartbeat

  • Cars 3

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★