Nina has logged 144 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justin Bieber: Never Say Never

Justin Bieber: Never Say Never

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry