Nina has logged 20 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miracle Worker

The Miracle Worker

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry