Ninad has logged 166 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Devdas

Devdas

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kal Ho Naa Ho

Kal Ho Naa Ho

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stree

Stree

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Night Listener

The Night Listener

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Badhaai Ho

Badhaai Ho

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Manmarziyaan

Manmarziyaan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boys

Boys

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Witches

The Witches

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Affliction

Affliction

1997
×
★★★½
Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1983
×
★★
Edit this entry  
04
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry