nina has logged 14 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Importance of Being Earnest

The Importance of Being Earnest

2002
×
Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry