• Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

  • Don't Look Up

  • Birds of Paradise

  • Jagged

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • Clickbait

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Benedetta

  • The Fallout

  • Hillbilly Elegy

  • I Care a Lot

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Plus One

  • Crypto

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★★

  • Vice

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Green Book

  • If Beale Street Could Talk

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Coffee for All

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Super Dark Times

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Wild Oats

  • The Fundamentals of Caring

    ½

  • Sing Street

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Begin Again

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★½