• Dune: Part Two

  • HiGH&LOW THE WORST X (CROSS)

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Umma

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • When You Finish Saving the World

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Gracinha

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Insensate

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★