• Infidel

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★

  • Hamilton

  • Extraction

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

  • VFW

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★