Daniel has logged 26 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fools Rush In

Fools Rush In

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wakko's Wish

Wakko's Wish

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Edit this entry  
05
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry