• The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Life Itself

    ½

  • Halloween

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Death Wish

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Geostorm

    ★★½

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★½

  • American Made

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Despicable Me 3

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Mummy

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★