• Se7en

    ★★★★

  • From Russia with Love

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★½

  • Addams Family Values

    ★★★½

  • Knocked Up

    ★★★½

  • Bull Durham

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Insomnia

    ★★★½

  • Porco Rosso

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Pianist

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★½

  • Memento

    ★★★★½