RSS feed for Fred
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Perfect Patient

The Perfect Patient

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
U Turn

U Turn

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Watchers

Watchers

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
The Devil's Rock

The Devil's Rock

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Maybe Logic: The Lives and Ideas of Robert Anton Wilson

Maybe Logic: The Lives and Ideas of Robert Anton Wilson

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Loose Change: Final Cut

Loose Change: Final Cut

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Loose Change

Loose Change

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
9/11 Trillions: Follow The Money

9/11 Trillions: Follow The Money

×
★★★★
Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Universal Soldier: Regeneration

Universal Soldier: Regeneration

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Count Dracula's Great Love

Count Dracula's Great Love

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
Night Train to Terror

Night Train to Terror

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Double Exposure

Double Exposure

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Unseen

The Unseen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Curse of the Mayans

Curse of the Mayans

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Gargantua

Gargantua

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Field Freak

Field Freak

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
A Fire in the Sky

A Fire in the Sky

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
Aliens: Zone of Silence

Aliens: Zone of Silence

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Radioflash

Radioflash

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
Camp Slaughter

Camp Slaughter

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry