RSS feed for Fred

Fred has logged 1,205 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Primal

Primal

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Pantry Ghost Documentary

The Pantry Ghost Documentary

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Zombies from Outer Space

Zombies from Outer Space

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Skyline

Skyline

2010
×
★★★
Edit this entry  
25
John Carter

John Carter

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
An Open Secret

An Open Secret

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Beneath

Beneath

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Maggie

Maggie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Void

The Void

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wer

Wer

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Backdraft 2

Backdraft 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Dying to Know: Ram Dass & Timothy Leary

Dying to Know: Ram Dass & Timothy Leary

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry