RSS feed for Fred

Fred has logged 113 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Supergirl

Supergirl

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
30
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Satan's Slave

Satan's Slave

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogs

Dogs

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robo Vampire

Robo Vampire

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Sennentuntschi

Sennentuntschi

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Satanic Crystals

Satanic Crystals

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Man Who Saves The World

The Man Who Saves The World

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forced To Fight

Forced To Fight

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Shelf Life

Shelf Life

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dirty Heroes

Dirty Heroes

1976
×
★★½
Edit this entry  
25
Hitman the Cobra

Hitman the Cobra

1987
×
★★
Edit this entry  
25
The Ultimate Ninja

The Ultimate Ninja

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Supermen Against the Orient

Supermen Against the Orient

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raiders Of The Doomed Kingdom

Raiders Of The Doomed Kingdom

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Devilfish

Devilfish

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raging Angels

Raging Angels

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tarzan in Istanbul

Tarzan in Istanbul

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vampire Is Still Alive

The Vampire Is Still Alive

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Magic of the Universe

Magic of the Universe

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mission Inferno

Mission Inferno

1984
×
★★
Edit this entry  
21
Platoon the Warriors

Platoon the Warriors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Golden Mannequins

Golden Mannequins

×
★★½
Edit this entry  
20
War City: Die to Win

War City: Die to Win

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soldier Warriors

Soldier Warriors

1986
×
★★★
Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
Night of the Sorcerers

Night of the Sorcerers

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cannibal Mercenary

Cannibal Mercenary

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Forbidden Files

The Forbidden Files

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rock: It's Your Decision

Rock: It's Your Decision

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
El violador infernal

El violador infernal

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry