RSS feed for Fred

Fred has logged 31 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Sword and the Dragon

The Sword and the Dragon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mr. Blot in Space

Mr. Blot in Space

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Sword and the Dragon

The Sword and the Dragon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
24
In Search of Noah's Ark

In Search of Noah's Ark

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Santa Claws

Santa Claws

2014
×
Edit this entry  
21
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brain 17

Brain 17

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tintin and the Blue Oranges

Tintin and the Blue Oranges

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
Sinbad of the Seven Seas

Sinbad of the Seven Seas

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
Batman

Batman

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Baby: Secret of the Lost Legend

Baby: Secret of the Lost Legend

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rock: It's Your Decision

Rock: It's Your Decision

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Treasure Island

Treasure Island

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry