RSS feed for Fred
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stockholm Stories

Stockholm Stories

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Protector 2

The Protector 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula 2012

Dracula 2012

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disappearance

The Disappearance

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Takut: Faces of Fear

Takut: Faces of Fear

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodstone: Subspecies II

Bloodstone: Subspecies II

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Slaughter of the Innocents

Slaughter of the Innocents

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oasis of the Zombies

Oasis of the Zombies

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zombie Lake

Zombie Lake

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Splinter

Splinter

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Passion

Passion

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Stranded

Stranded

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aftershock

Aftershock

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Killer's Moon

Killer's Moon

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Oracle

The Oracle

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Amityville Horror

My Amityville Horror

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chinese Zodiac

Chinese Zodiac

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ninja

Ninja

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Burning

The Burning

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Treasure Island

Treasure Island

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trauma

Trauma

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mortuary

Mortuary

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Unlawful Killing

Unlawful Killing

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Otis

Otis

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Branded

Branded

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lurking Fear

Lurking Fear

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Roar

Roar

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Critters

Critters

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry