RSS feed for Fred

Fred has logged 93 entries for films rated ★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★
Edit this entry  
20
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★
Edit this entry  
01
Too Hot to Handle

Too Hot to Handle

1977
×
★★
Edit this entry  
30
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Up from the Depths

Up from the Depths

1979
×
★★
Edit this entry  
07
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Czuwaj

Czuwaj

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★
Edit this entry  
15
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★
Edit this entry  
29
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Devil's Wedding Night

The Devil's Wedding Night

1973
×
★★
Edit this entry  
07
Patient Seventeen

Patient Seventeen

2017
×
★★
Edit this entry  
14
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Z/Rex: The Jurassic Dead

Z/Rex: The Jurassic Dead

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Tycus

Tycus

1998
×
★★
Edit this entry  
17
Raw 3: The Revelation of Grete Müller

Raw 3: The Revelation of Grete Müller

2015
×
★★
Edit this entry  
01
The Da Vinci Treasure

The Da Vinci Treasure

2006
×
★★
Edit this entry  
31
Drowning Ghost

Drowning Ghost

2004
×
★★
Edit this entry  
23
Ballad in Blood

Ballad in Blood

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Humans

Humans

2009
×
★★
Edit this entry  
12
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
06
Warlock III: The End of Innocence

Warlock III: The End of Innocence

1999
×
★★
Edit this entry  
30
Howl

Howl

2015
×
★★
Edit this entry  
22
Killer Workout

Killer Workout

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★
Edit this entry  
07
Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

Wishmaster 3: Beyond the Gates of Hell

2001
×
★★
Edit this entry  
01
Shrooms

Shrooms

2007
×
★★
Edit this entry  
30
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★
Edit this entry  
09
The Stockholm Bloodbath

The Stockholm Bloodbath

×
★★
Edit this entry  
24
Death Kiss

Death Kiss

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Edit this entry  
22
Devil Hunter

Devil Hunter

1980
×
★★
Edit this entry  
17
SPL 2: A Time for Consequences

SPL 2: A Time for Consequences

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kickboxer: Vengeance

Kickboxer: Vengeance

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★★
Edit this entry  
24
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bunker of the Dead

Bunker of the Dead

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Don't Fuck in the Woods

Don't Fuck in the Woods

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Shock Waves

Shock Waves

1977
×
★★
Edit this entry  
05
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien Abduction

Alien Abduction

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
10
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Edit this entry  
21
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★
Edit this entry  
18
Djinn

Djinn

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Walk

The Walk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Thief in the Night

A Thief in the Night

1972
×
★★
Edit this entry