RSS feed for Fred

Fred has logged 776 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Primal

Primal

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Octopus

Octopus

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
The Pantry Ghost Documentary

The Pantry Ghost Documentary

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
Assignment Terror

Assignment Terror

1970
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Zombies from Outer Space

Zombies from Outer Space

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
Crack in the World

Crack in the World

1965
×
★★★
Edit this entry  
05
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lift

The Lift

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Tragic Ceremony

Tragic Ceremony

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
The Night of the Beast

The Night of the Beast

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Cellular

Cellular

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Skyline

Skyline

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Hollow Man II

Hollow Man II

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
The Mad Magician

The Mad Magician

1954
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Thaw

The Thaw

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★
Edit this entry  
14
Ghost Shark

Ghost Shark

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Wer

Wer

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Backdraft 2

Backdraft 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Scorpion

Red Scorpion

1988
×
★★★
Edit this entry  
28
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Take It Out in Trade

Take It Out in Trade

1970
×
★★★
Edit this entry  
13
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Zoombies 2

Zoombies 2

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Combat

Combat

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Capone

Capone

1975
×
★★★
Edit this entry  
28
The Klansman

The Klansman

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Congo

Congo

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★
Edit this entry  
20
Blast

Blast

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry