• The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • The Midnight Sky

  • The Queen's Gambit

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Greyhound

    ★★

  • Welcome, Sam

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • The Last Dance

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • last night i dreamt that somebody loved me

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Cheer

  • Dolly Parton: Here I Am

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Footsteps

  • Little Women

    ★★★★★

  • Same Time, Next Christmas

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Turkey Drop

    ★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Reflections

  • Nikki Glaser: Bangin'

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Wedding Year

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Can You Keep a Secret?

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Blink of an Eye

    ★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★½

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Last Summer

  • Plus One

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Great Hack

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★