Nina has logged 15 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
First Daughter

First Daughter

2004
×
Read the review Edit this entry