Sort by
  • Look Both Ways

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Lightyear

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Nan Movie

    ★★★★★

  • Morbius

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★★★

  • The Unforgivable

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Encanto

    ★★★★★

  • Antlers

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Dune

  • Belfast

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★★

  • Candyman

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

  • Fear Street: 1994

  • Cruella

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★★

  • Things Heard & Seen

  • Stowaway

  • Raya and the Last Dragon

  • Fear of Rain

  • Jockey

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Falling for Figaro

  • Freaks – You're One of Us

  • Tenet

  • Project Power

  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • The King of Staten Island

  • The Lovebirds

  • The Wrong Missy

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Willoughbys

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

  • The New Mutants

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

  • Alone

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

  • Underwater

  • The Grudge

  • Bombshell

  • 1917

  • The Gentlemen