Sort by

Amanda has logged 16 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Primer

Primer

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Edit this entry  
13
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
Edit this entry  
13
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Congress

The Congress

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Clockers

Clockers

1995
×
★★½
Edit this entry  
03
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★
Edit this entry