Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Exile

Exile

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
I’ll Leave You Two Alone

I’ll Leave You Two Alone

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Memory Box

Memory Box

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Apartment

Apartment

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Deception

Deception

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Ice Cream

Ice Cream

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Great Istanbul Depression

The Great Istanbul Depression

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love Steaks

Love Steaks

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Virgin Mountain

Virgin Mountain

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Farewell to the Night

Farewell to the Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
My Sister's Good Fortune

My Sister's Good Fortune

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Humanité

Humanité

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shut Up and Play the Piano

Shut Up and Play the Piano

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Love Meetings

Love Meetings

1964
×
★★★★
Edit this entry  
14
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
Edit this entry  
13
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Wild Abandon

Wild Abandon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Landscapers

Landscapers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Big Hit

The Big Hit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Frank

Frank

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bergen

Bergen

2022
×
★★★★
Edit this entry