Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
My Little Monster

My Little Monster

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Every Day

Every Day

2018
×
Edit this entry  
01
Pork Pie

Pork Pie

2017
×
★★
Edit this entry  
01
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Edit this entry  
01
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Edit this entry