Annissa has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
The Stylist

The Stylist

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Girl

Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Read the review Edit this entry  
01
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
Read the review Edit this entry  
15
15: A Quinceanera Story: Jackie and Nina

15: A Quinceanera Story: Jackie and Nina

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
08
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Another Mother

Another Mother

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
Read the review Edit this entry  
04
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
My Darling Vivian

My Darling Vivian

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Final Destination

Final Destination

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry