Sort by
  • National Theatre Live: Prima Facie

  • Everything Everywhere All at Once

  • Don't Look Up

  • Fire on the Plain

  • Dune

  • Drive My Car

  • Mathil

  • Karnan

    ★★★★

  • Mandela

    ★★★★

  • Sulthan

  • Pagglait

  • Kalathil Santhippom

  • Kabadadaari

  • Maara

  • Solo Brathuke So Better

  • AK vs AK

  • Mookuthi Amman

  • Ludo

  • Gunjan Saxena: The Kargil Girl

  • Angrezi Medium

  • Bheeshma

  • Oh My Kadavule

    ★★★★

  • The Hidden Life of Trees

  • Ala Vaikunthapurramuloo

  • Sarileru Neekevvaru

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

  • Good Newwz

  • Thambi

    ★★★★

  • Hero

  • 1917

    ★★★★★

  • Bala

  • Kaithi

  • Bow Bow

  • Giri/Haji

  • War

  • Asuran

    ★★★★

  • Jesus Is King

  • Dream Girl

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Chhichhore

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

  • A1

  • Gurkha

  • Parasite

  • For Sama

  • Thirumanam

  • Luka Chuppi

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Dhilluku Dhuddu 2

  • The Wandering Earth

  • Ek Ladki Ko Dekha Toh Aisa Laga

  • One Child Nation

  • The Farewell

  • Apollo 11

  • Uri: The Surgical Strike

  • Viswasam

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Sarkar

  • Hello Guru Prema Kosame

  • They Shall Not Grow Old

  • Aravindha Sametha Veera Raghava

  • Andhadhun

    ★★★

  • Project Gutenberg

  • Chekka Chivantha Vaanam

  • Free Solo

  • First Man

  • Roma

  • Neevevaro

  • Junga

  • Mission: Impossible - Fallout