RSS feed for NitPix
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Batman: Hush

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★½

  • Cam

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Pokémon the Movie: I Choose You!

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Fracture

    ½

  • Garfield: A Tail of Two Kitties

    ½

  • Stage Beauty

    ★★★½

  • Charles II: The Power and The Passion

    ★★★½

  • To Kill a King

    ★★

  • Battle Royale

    ★★★½

  • The Luzhin Defence

    ★★½

  • Chicken Run

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Restoration

    ★★★★

  • The Madness of King George

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Searching for Bobby Fischer

    ★★★

  • Sid & Nancy

    ★★★½

  • The Company of Wolves

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • When YouTubers want a new job...

    ★★★★★

  • Would you F*** A Person With Wings?

    ★★★★★

  • Nutmeg. Not even once.

    ★★★★★

  • The Genie and the Boy

    ★★★★★

  • Journey Of John

    ★★★★★