• The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Facelift

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Snake Dick

    ★★½

  • Bloody Hell

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Suspense

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Flick

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Out

  • Capone

    ★★

  • Waffle

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Selfie

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Frank & Zed

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Detention

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½