• The House

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Don't Look Up

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Ito

    ★★★★★

  • Aristocrats

    ★★★

  • It's a Summer Film!

    ★★★★★

  • Mio's Cookbook

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Miracles of the Namiya General Store

    ★★

  • 1922

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Death Note

  • Little Evil

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Before We Vanish

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★

  • iBoy

    ½

  • Get Out

    ★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Her Love Boils Bathwater

    ★★★★★

  • The Accountant

    ★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Goldstone

    ★★½

  • If Cats Disappeared from the World

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Florence Foster Jenkins

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Zoolander 2

    ★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Little Men

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★½

  • Under the Shadow

    ★★★★

  • How to Be Single

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Look Who's Back

    ★★

  • The Dressmaker

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★½

  • The Lady in the Van

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★

  • Suffragette

    ½

  • People, Places, Things

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★½

  • Advantageous

    ★½

  • Mr. Holmes

    ★½

  • The Daughter

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★½