• Midnight Run

    ★★★★½

  • Legend of the Mountain

    ★★★½

  • Throw Down

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Gentlemen Broncos

    ★★★½

  • Patch Adams

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • They Live

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Prince of Darkness

    ★★★½

  • Escape from L.A.

    ★★★

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★

  • Village of the Damned

    ★★