Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Mount Fuji – The Movement of Clouds

Mount Fuji – The Movement of Clouds

1929
×
★★★★
Edit this entry  
22
Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Infinity

Infinity

1980
×
★★★
Edit this entry  
21
Pure beauté

Pure beauté

1954
×
★★★
Edit this entry  
20
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Khtobtogone

Khtobtogone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uhina

Uhina

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
El mar peinó a la orilla

El mar peinó a la orilla

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cardcaptor Sakura: The Sealed Card

Cardcaptor Sakura: The Sealed Card

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Overland

Overland

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Cardcaptor Sakura: The Movie

Cardcaptor Sakura: The Movie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
You're Wonderful, Sakura-chan! Tomoyo's Cardcaptor Sakura Video Diary!

You're Wonderful, Sakura-chan! Tomoyo's Cardcaptor Sakura Video Diary!

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★½
Edit this entry  
14
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★
Edit this entry  
14
L’INTERDIT Ⅱ

L’INTERDIT Ⅱ

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dear Mr. Fukuma

Dear Mr. Fukuma

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
DIODEs

DIODEs

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Untitled 77-A

Untitled 77-A

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Turumba

Turumba

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
Distancing

Distancing

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
re:exposure

re:exposure

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
uchronia, no.1

uchronia, no.1

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Zero Length Spring

Zero Length Spring

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eidolon

Eidolon

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
untitled (teeming)

untitled (teeming)

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The most fragile of species

The most fragile of species

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Caprice

Caprice

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Misery Next Time

Misery Next Time

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Love in the Time of Erosion

Love in the Time of Erosion

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Ending 2

Ending 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
SEA 404

SEA 404

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Optimum Continuum 3.1

Optimum Continuum 3.1

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Arch

Arch

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Time

Time

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
Toad, Leaf, Grass, Rock

Toad, Leaf, Grass, Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Self Portrait with Bag

Self Portrait with Bag

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Perfect Fifths

Perfect Fifths

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
10:28,30

10:28,30

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
心 (Heart Radical 61)

心 (Heart Radical 61)

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Who Wants to Fall in Love?

Who Wants to Fall in Love?

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Not (a) Part

Not (a) Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Interstices Volume III

Interstices Volume III

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Visitors

The Visitors

2021
×
★★★★
Edit this entry