njubz has logged 275 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Art of the Devil 2

Art of the Devil 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Art of the Devil

Art of the Devil

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diner

Diner

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fatal Frame

Fatal Frame

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bilocation

Bilocation

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Coming from Insanity

Coming from Insanity

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lusala

Lusala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Eagle's Nest

The Eagle's Nest

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pili

Pili

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Under Your Bed

Under Your Bed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
April Story

April Story

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
64: Part 2

64: Part 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kakera: A Piece of Our Life

Kakera: A Piece of Our Life

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
64: Part 1

64: Part 1

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
9 Souls

9 Souls

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Long Excuse

The Long Excuse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hear My Song

Hear My Song

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Xala

Xala

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Golden Slumber

Golden Slumber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Youth

Youth

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kiku and Isamu: Two Siblings Born in Japan

Kiku and Isamu: Two Siblings Born in Japan

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Neria

Neria

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
More Time

More Time

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Faat Kiné

Faat Kiné

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Touching at All

No Touching at All

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Touch of Fever

A Touch of Fever

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gone Too Far!

Gone Too Far!

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stud Life

Stud Life

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maggie

Maggie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry