njubz has logged 31 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Radiance

Radiance

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Theeb‎‎

Theeb‎‎

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anori

Anori

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tatu

Tatu

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Key of Life

Key of Life

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sway

Sway

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trash

Trash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage

Marriage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Best Offer

The Best Offer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked

Naked

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manichitrathazhu

Manichitrathazhu

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Italian Style

Marriage Italian Style

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rana's Wedding

Rana's Wedding

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thesis

Thesis

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Haiti My Love

Haiti My Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Incident

The Incident

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry